Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.imperialshow-ua.com/city_krapkowice.html
niedziela, 10 listopada 2024 05:59
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/profile.php?id=100071770661293
Reklama https://www.facebook.com/FunduszeEuropejskieOpolskie
Reklama https://www.opolskie.pl/dla-ochrony-zdrowia-mieszkancow-regionu/

Świętowali ćwierćwiecze aktywności upiększania sołectw

Dwa dni trwała konferencja pn. „25 lat polskiej odnowy wsi – dorobek i wyzwania zorganizowana przez samorząd województwa opolskiego. Jej gospodarzem była gmina Gogolin – niekwestionowany lider programu i zarazem jeden z pierwszych samorządów, który zapoczątkował te działania.
Świętowali ćwierćwiecze aktywności upiększania sołectw

Autor: UMG Gogolin

W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy i eksperci z całego kraju, a także przedstawiciele Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi. Konferencja miała podsumować 25-letni dorobek programu aktywizacji społeczności lokalnych a także zainicjować dyskusję na temat jego przyszłości i perspektyw. Podzielona była na bloki tematyczne – w pierwszym dniu odbywały się sesje tematyczne „Panorama 25 - lecia” oraz „Na drodze odnowy wsi”, były też wyjazdy studyjne do czterech gmin: Gogolin, Strzelce Opolskie, Popielów oraz Ujazd. Drugi dzień poświęcono warsztatom, m.in. nt. zagadnień zachowania dziedzictwa materialnego i niematerialnego, kształtowania przestrzeni wiejskiej oraz tworzenia wspólnoty.

Jak podkreślał podczas konferencji prasowej towarzyszącej otwarciu wydarzenia Antoni Konopka, członek zarządu województwa opolskiego, piękna i zadbana opolska wieś – to marka naszego województwa, z tego słyniemy, a jest to przede wszystkim zasługa mieszkańców oraz liderów lokalnych, którzy koordynują tę aktywność, tak aby wspólne działania służyły społeczności,

- Czy program odnowy wsi wpłynął na rozwój wsi opolskiej? To nie ulega wątpliwości, o to nie pytamy, ale dyskutujemy o tym w jak dużym stopniu miał wpływ na estetykę, ład, układ przestrzenny, na kwestie związane z życiem społecznym, integrację, kultywowanie tradycji, rozwój kultury, na powstawanie inicjatyw oddolnych  i tak dalej…- wymieniał wicemarszałek Konopka. 

Szczegóły i więcej informacji z powiatu krapkowickiego w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 7 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RgbxfhhjjTreść komentarza: Super starostwa KrapkowiceData dodania komentarza: 9.11.2024, 17:48Źródło komentarza: Jest pozwolenie, czekamy na kasęAutor komentarza: zwykły szarakTreść komentarza: Czy tylko ja mam wrażenie że jeśli policjant zrobi coś dobrego po służbie to wszędzie o tym trąbią ? Rozumiem że w przypadku policji to raczej nienormalne żeby komuś pomóc nie będąc w pracy......?? Z całym szacu***iem dla Pani policjant.Data dodania komentarza: 6.11.2024, 06:39Źródło komentarza: Uratowała życieAutor komentarza: GregorTreść komentarza: Szkoda ze oliwa i płyny poszły w glebeData dodania komentarza: 5.11.2024, 16:14Źródło komentarza: Zapomniane audiAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Ja go mogę wziąć , proszę tylko podrzucić klucze i dokumenty:pData dodania komentarza: 5.11.2024, 15:51Źródło komentarza: Zapomniane audiAutor komentarza: NiktTreść komentarza: ............................................................................koniec.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 13:18Źródło komentarza: Czy przyrodnicy są jeszcze potrzebni? Wyzwania współczesnej edukacji ekologicznejAutor komentarza: 321Treść komentarza: Nie wiem czy jest w ogóle potrzebny, może taniej byłoby wyrównać polną drogę od mostu w zywocicach do mostu za zamkiem. Tym tymczasowym za chwilę będą jeździły dziesiątki tirów. W łowkowicach zapie*dalaja jeden za drugim a policja nic z tym nie robi.Data dodania komentarza: 30.10.2024, 05:14Źródło komentarza: [ZDJĘCIA] „Zrobimy wszystko, żeby most na Mikołaja był przejezdny”
Reklamahttps://www.facebook.com/FunduszeEuropejskieOpolskie
Reklama