Załoga placówki, aby stać się jedną z niewielu w Polsce stosującą metody histeroskopii z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, miała okazje szkolić się pod okiem prof. dr hab. n. med. Macieja Wilczaka, kierownika Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
W Polsce wciąż dominującym sposobem leczenia schorzeń ginekologicznych jest rozcięcie powłok brzusznych, natomiast minimalnie inwazyjna chirurgia polega na wykorzystaniu nowoczesnych technik, aby zmniejszyć ryzyko powikłań, a pacjentka mogła szybko powrócić do aktywności życiowej oraz zawodowej – tłumaczył dziś na konferencji prasowej prof. Wilczak szkolący w tym zakresie lekarzy na cały świecie. Jak podkreśla - realizacja takich zabiegów w krapkowickim szpitalu jako jedynym w tej części Polski będzie możliwa dzięki zaangażowaniu Starosty Krapkowickiego Macieja Sonika, wicestarosty Sabiny Gorzkulli oraz prezesa Marcina Misiewicza, którzy widzieli w nowatorskich rozwiązaniach przyszłość i zainwestowali w nowoczesny sprzęt, co w połączeniu z prężnym młodym, ambitnym i kreatywnym zespołem pod kierownictwem ordynator Katarzyny Seweryn-Serkis dało ogromne perspektywy na rozwój i postęp tej techniki leczenia. A dziś kadra krapkowickiego szpitala na bloku operacyjnym pod okiem profesora Wilczaka przeprowadziła zabieg ginekologiczny podczas którego pacjenta miała cały czas kontakt z zespołem medycznym, a zabiegowi towarzyszyły ulubione jej piosenki. Wszystko po to, aby zrozumieć jak duża jest to zmiana w prowadzeniu zabiegów, a jej przebieg nie różni się zasadniczo od wizyty u stomatologa.
- Celem naszego oddziału jest służenie pacjentkom, chcemy skroić ich czas pobytu w szpitalu i sam przebieg zabiegów. Uczymy się od najlepszych, aby korzystać z nowoczesnych metod. Bardzo się cieszymy, że nasze umiejętności i ich rozwój idą w parze z rozbudową szpitala - tłumaczy ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego dr n. med. Katarzyna Seweryn-Serkis.
- Zaletą szpitala jest to, że pracują tu ludzie ambitni, zdolni i chcący wykorzystywać możliwości rozwoju. Mamy historyczną inwestycję, co doskonale widać, ale mamy też świetnych fachowców, którzy będą realizowali świadczenia na najwyższym poziomie - podkreśla wicestarosta Sabina Gorzkulla i dodaje - Dlatego też taki nacisk stawiamy na akcje profilaktyczne i zachęcamy nasze mieszkanki do dbania o swoje zdrowie.
- Zabiegi histeroskopii są realizowane w krapkowickim szpitalu, natomiast wykonywane wspomnianą metodą ruszą już w najbliższych miesiącach, a po rozbudowie będą mogły być prowadzone w jeszcze większym zakresie - podkreśla prezes KCZ Marcin Misiewicz.
Opisana nowoczesna metoda przeprowadzania zabiegów jest jednym z przykładów możliwości, jakie stwarza rozbudowa szpitala. Przypomnijmy, że powierzchnia placówki w związku z powstaniem nowego skrzydła zwiększy się o niemal 10 tysięcy metrów kwadratowych.
Źródło KCZ Krapkowice
Napisz komentarz
Komentarze