Pomysł na realizację projektu pod nazwą Siła Kobiet narodził się w 2016 roku.
- Od początku chciałam, aby pod tym hasłem kobiety mogły współdziałać i się wspierać. Z czasem dołączyły do mnie Kasia Sonik, Justyna Tupko, Agnieszka Sczakiel oraz Beata Motak-Niewalda, dzięki czemu udało się podejmować wiele działań w różnych dziedzinach, w ostatnim czasie najwięcej z nich dotyczyło profilaktyki i działań prozdrowotnych - mówiła wicestarosta Sabina Gorzkulla.
Temat jest niesłychanie ważny, bo tylko na raka rocznie w Polsce choruje prawie 100 tysięcy kobiet. Pandemia spowodowała, że ogólny odsetek kobiet korzystających z badań profilaktycznych spadł nawet o 26%. To gigantyczny problem, bo proporcjonalnie do spadku owych badań rośnie liczba trudnych przypadków i nowotworów wykrytych w zaawansowanych stadiach.
- Drogie Panie, jesteśmy tutaj, bo chcemy Wam podziękować za wszystko, co robicie, ale też wiem, jak potraficie inspirować innych do działania, dlatego mam ogromną prośbę - bądźcie ambasadorkami zdrowia wśród swoich społeczności. Zabierzecie ze sobą lusterko zdrowia, żeby przypominało Wam o tym wydarzeniu i o tym, co w naszym życiu najważniejsze - podkreślała wicestarosta, zapraszając na scenę starostę krapkowickiego Macieja Sonika słowami, że za każdą kobietą stoi „silny” mężczyzna, a współdziałanie i równowaga pozwala wiele osiągnąć. Starosta podziękował wicestaroście za organizację wydarzenia, kierując również słowa do zebranych, aby nie przestawały działać i być aktywne.
Szczegóły i więcej informacji z powiatu krapkowickiego w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 11 października - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze