Ankiety
Zmiana czasu z letniego na zimowy, następuje zawsze w ostatnią niedzielę października, dlatego w 2022 roku zmieniamy czas w nocy z soboty 29 października na niedzielę 30 października.
Już w najbliższą sobotę będziemy musieli przestawić zegarki z godz. 3:00 na 2:00 w nocy. Do czasu letniego powrócimy w marcu ale… wielu ekspertów uważa, że zmiana czasu wcale nie wpływa już na oszczędność energii czy mniejsze zużycie prądu.
A jakie jest Wasze zdanie? Czy zmiana czasu jest potrzebna?
Ceny niektórych produktów i usług biją rekordy. Wzrost cen odczuwalny jest właściwie w każdym segmencie towarów i usług. Drożeje wszystko: paliwa, prąd, gaz, woda, materiały budowlane, mieszkania i czynsze, nie mówiąc już o żywności. Inflacja w styczniu wyniosła 9,2%, co już jest wynikiem najwyższym od 22 lat.
29.03.2022 – 22.04.2022 Głosów: 4124 marca odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przedstawił perspektywę znoszenia obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.
Powiedział na niej, że od 28 marca zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek. Dodał, że nie dotyczy to podmiotów leczniczych.
Od 1 kwietnia testy będą tylko na zlecenie lekarskie. Lekarz będzie uczestniczył w tym procesie. Po pozytywnym wyniku lekarz będzie decydował o zwolnieniu lekarskim.
SZCZEGÓŁY W ARTYKULE: https://www.tygodnik-krapkowicki.pl/artykul/371,minister-zdrowia-koniec-z-maseczkami-i-kwarantanna-jest-jeden-wyjatek
Już jutro, 10 kwietnia 2022 roku, przypada dwunasta rocznica katastrofy smoleńskiej. O godzinie 8.41 zawyją syreny alarmowe, by upamiętnić ofiary katastrofy.
Co myślisz o tej decyzji? Zgadzasz się z nią?
Trwa publiczna debata w sprawie planowanego przebiegu krapkowickiego Mostu Południowego: gminni urzędnicy i projektant spotkali się z mieszkańcami w tej sprawie 21 lutego w sali kinowej. Przyszło ponad 80 osób.
Mówiąc w wielkim skrócie, właściciele domów, działek budowlanych oraz rolnych, przez które (lub w pobliżu) ma zostać przeprowadzona nowa przeprawa, domagają się zmiany tych planów.
decyzjami Sejmu dotyczącymi zmniejszenie subwencji na nauczanie języka niemieckiego jako języka mniejszości, które Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wcielił w życie. Przedstawiciele Mniejszości Niemieckiej otwarcie mówią o dwóch kategoriach obywateli i dyskryminacji jednej mniejszości narodowej. 4 lutego 2022 Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki wydał rozporządzenie, które dyskryminuje uczniów uczęszczających na naukę języka niemieckiego jako języka mniejszości i zmniejsza liczbę godzin z 3 do 1. Zmiana ta nie dotknęła żadnej innej mniejszości – tylko mniejszość niemiecką. 10 lutego 2022 Minister MEiN wydał kolejne rozporządzenie w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2022.
23.02.2022 – 06.03.2022 Głosów: 17