Na początku kwietnia w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której wiceminister Maciej Wąsik wspólnie z komendantem głównym PSP gen. brygadierem Andrzejem Bartkowiakiem zaprezentowali wyniki ogólnopolskiej inwentaryzacji budynków i obiektów budowlanych służących do schronienia ludności. Inwentaryzacji trwającej 85 dni zostały poddane wszystkie pomieszczenia, które należą do instytucji państwowych, samorządowych, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni oraz podmiotów gospodarczych prowadzących działalność pożytku publicznego. Działania tego typu nie objęły jedynie budynków prywatnych.
Podczas prac blisko 13 tysięcy strażaków zinwentaryzowano 234 735 obiektów budowlanych na terenie kraju. Sklasyfikowane zostały jako budowle ochronne, czyli schrony i ukrycia oraz miejsca doraźnego schronienia. Pojemność tych obiektów przekracza populację Polski. W przypadku zagrożenia może się w nich schronić w sumie ponad 49 mln osób.
O ilość i lokalizację schronów w powiecie krapkowickim zapytaliśmy głównego specjalistę z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krapkowicach Tomasza Mierzwę.
Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 9 maja - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze