Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklamahttp://transport-augustyn.pl/
piątek, 22 listopada 2024 19:25
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/people/Autolux/100089368071233/
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Nowe otwarcie okulistyki w KCZ

Operacja zaćmy pod okiem specjalistów - bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ i to bez długiego oczekiwania w kolejkach. Od kilku tygodni za zabiegi w krapkowickim szpitalu odpowiada dr n. med. Piotr Marszalik wraz z doświadczonym zespołem. Dzięki temu przed pacjentami otworzyły się nowe możliwości. O nich w wywiadzie dla „Tygodnika Krapkowickiego” mówi prezes KCZ Marcin Misiewicz.
Nowe otwarcie okulistyki w KCZ

- Co oznacza nowe otwarcie okulistyki?
- Można powiedzieć, że od lutego zmieniło się wszystko. Zespół lekarski tworzą dr n. med. Piotr Marszalik, lek. Bartosz Terebus, lek. Daniel Macura, lek. Tomasz Zawół, lek. Agnieszka Łątkowska i lek. Zofia Lubińska. Są to specjaliści chorób oczu lub lekarze w trakcie specjalizacji z okulistyki. Wszyscy mają ogromną wiedzę i doświadczenie, które zdobyli w trakcie wielu lat pracy oraz uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach i kursach zarówno w Polsce, jak i za granicą.
- Kto wykonuje zabiegi operacyjne?
- Zabiegi wykonują dr n. med. Piotr Marszalik i lek. Bartosz Terebus, mający na koncie łącznie ponad 35 000 operacji. W tym między innymi operacje zaćmy, jaskry, przeszczepy rogówki, witrektomie, korekcje wad wzroku metodą wymiany soczewki lub wszczepieniem soczewek fakijnych. Mówimy więc o doświadczonych lekarzach z dużymi umiejętnościami, które otwierają nowe możliwości dla naszych pacjentów. 
- Skoro o pacjentach mowa, czy łatwo będzie się im dostać się na wizytę okulistyczną w poradni?
- Aktualnie Poradnia Okulistyczna działa 4 dni w tygodniu (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek). Pacjent potrzebuje skierowania od lekarza POZ/lekarza rodzinnego i może zarejestrować się telefonicznie (77 446 70 00 lub 516 783 232). W przypadku stanów nagłych, jak np. uraz czy ciało obce, skierowanie nie jest potrzebne.
- Jak można dostać się na operację zaćmy i jakie są terminy oczekiwania na zabieg?
- Jeżeli pacjent otrzymał skierowanie na operację zaćmy od okulisty, należy zgłosić się na wizytę kwalifikacyjną, w czasie której wykonane zostaną odpowiednie badania i pomiary przedoperacyjne. Na koniec tej wizyty ustalany jest termin zabiegu, a pacjent otrzymuje zalecenia, jak przygotować się do operacji. Terminy oczekiwania na operację są bardzo krótkie. Wszystkie zabiegi wykonywane są w trybie jednodniowym. Pacjent spędza w szpitalu około 2-3 godziny, a następnie wychodzi do domu.
- Czy operacja zaćmy jest dla pacjenta bezpłatna?
- Operacje zaćmy są wykonywane w ramach umowy z NFZ. Pacjenci nie muszą ponosić żadnych dodatkowych opłat. Również w ramach umowy z NFZ bezpłatnie wszczepiane są soczewki toryczne korygujące astygmatyzm (u pacjentów spełniających kryteria ustalone przez NFZ – astygmatyzm równy lub większy od 2 dioptrii).
-Na co powinien zwrócić uwagę pacjent, wybierając, gdzie będzie operował zaćmę?

Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 18 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.P.Treść komentarza: Tak.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 16:37Źródło komentarza: Radny z promilami?Autor komentarza: ObiektywTreść komentarza: Czyżby to był radny Łukasz J. z Dąbrówki G.? Jedyny w wieku 42 lat... Sprawa powinna być pokazowa i poza odsiadką dołożyć dożywotni zakaz pełnienia fu***cji publicznych.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 12:34Źródło komentarza: Radny z promilami?Autor komentarza: GrześTreść komentarza: Co za bełkot... sprawdź trzeźwość zanim ponownie coś opublikujesz.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 09:09Źródło komentarza: GDDKiA: Most na Osobłodze szybko nie powstanieAutor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Bieda jak h w tym opolu coś wam powiem mamy najdroższe paliwo w krapkowicach złodzieje nas okradają płacimy podatki a ta banda nie umie nawet zasypać dziury niech przemalują nas do Śląskiego województwa!!Data dodania komentarza: 20.11.2024, 21:17Źródło komentarza: GDDKiA: Most na Osobłodze szybko nie powstanieAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Nie rozumiem budowlańców dróg. Ja bym przywióż dwie wywrotki kamienia i zasypał dziurę. była by przejezdna droga. Po czasie jak przęsła by były gotowe to zamknął bym do remontu wysypany odcinek drogi.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 10:20Źródło komentarza: GDDKiA: Most na Osobłodze szybko nie powstanieAutor komentarza: 321Treść komentarza: Ta tymczasowa przeprawa to będzie dramat jeżeli nie zostanie jakoś zabezpieczona przed tirami. Każdy wie jak sprawa wygląda w Łowkowicach - mimo zakazów codziennie przejeżdżają tam dziesiątki tirów. Policja ma na tą sprawę mocno wywalone, pojawią się raz na tydzień i zadowoleni, a tirowcy nadal z premedytacją łamią prawo.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 07:20Źródło komentarza: GDDKiA: Most na Osobłodze szybko nie powstanie
Reklama