Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 17 maja 2024 12:44
Przeczytaj:

Zakończyli ferie zagranicznym turniejem

Na zakończenie ferii szkolnych młodzi zawodnicy ZKS-u Gogolin odwiedzili czeski Jabłonków, by wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym o Złote Jabłko.

Złote krążki w tej imprezie w grupie młodziczek i młodzików wywalczyli: Dagmara Niewiadomska (kat. 62 kg) i Patryk Sojka (kat.57 kg), a srebro przypadło w udziale Kacprowi Scheibelowi (kat. 39 kg). Ten ostatni w drodze do finału stoczył cztery wygrane pojedynki i dopiero w walce o złoto musiał uznać wyższość przeciwnika. W gronie dzieci wicemistrzami imprezy zostali: Wiktor Rosowski (kat. 28 kg) i Bartłomiej Szuliński (kat. 43 kg), a brązowy medal zawiesił na szyi Emilian Scheibel (kat. 28 kg). Swoje pierwsze turniejowe kroki na macie stawiała trójka najmłodszych atletów gogolińskiego klubu: Luiza Kowalczyk, Leon Rogowski oraz Leon Brauner. Ten ostatni, w kategorii żaków do 28 kg stanął na najwyższym stopniu podium. W zawodach uczestniczyło 198 zawodników z 16 klubów z Czech, Słowacji i Polski. W klasyfikacji drużynowej ZKS Gogolin, pod okiem trenerskiego duetu Lucjan Ziemba-Mirosław Jurczyszyn, uplasował się na 4.miejscu.

Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 6 lutego - e-wydanie dostępne tutaj.