Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.facebook.com/photo?fbid=1060057042798973&set=a.495895879215095
środa, 18 grudnia 2024 05:47
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://godylasenator.pl/
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/

Budka telefoniczna, a może kapsuła czasu?

W Gogolinie, przy piecach wapienniczych, pojawiła się nietypowa budka telefoniczna, z której nigdzie nie zadzwonimy, ale za to możemy przenieść się w czasie i poznać historię miejscowości, przemysłu wapienniczego oraz lokalne legendy, w tym historię miłości Karolinki i Karlika. To nowoczesna forma informacji turystycznej, dostępna przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, która ma na celu urozmaicenie turystycznych atrakcji regionu.

Budka telefoniczna, będąca częścią artystycznej instalacji, jest alternatywą dla tradycyjnych, czasami sztampowych wycieczek z przewodnikiem. To rozwiązanie, które już w innych miastach Polski z powodzeniem przyciąga turystów w każdym wieku. Użytkownicy mogą w łatwy sposób zapoznać się z historią Gogolina, a także poznać lokalne legendy i podania, jak np. opowieść o „Zakrzowskiej Szpicy” czy „Kapliczce na Bagnie”. Budka przenosi także w świat „Utopka” oraz historii Leopolda Cassirera, jednej z najbardziej zasłużonych postaci dla rozwoju miasta. Każda  z 9 nagranych historii jest krótka i dynamiczna, a nagrania trwają od 2 do 5 minut, dzięki czemu są przystępne i łatwe do odbioru.

„Materiały do budki zostały zebrane przez pracowników Wydziału Rozwoju i Promocji i w większości bazowały na materiałach z publikacji wydawanych przez gminę Gogolin i jej jednostki podległe. Część materiałów została przygotowana bezpośrednio przez wykonawcę budki na podstawie materiałów dostarczonych przez gminę. Za autorską interpretację, wyraz i ostateczny kształt materiałów, po końcowej akceptacji ze strony zleceniodawcy, odpowiadał wykonawca budki” – mówi Robert Smiatek, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji gogolińskiego urzędu.

Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 10 grudnia - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: marudaTreść komentarza: Czy dziś tych którzy chcą się przedostać do pracy kładką do Krapkowic tzw policja będzie przepędzać swoim charczącym megafonem???Data dodania komentarza: 16.12.2024, 08:05Źródło komentarza: Wojsko instaluje mosty na przyczółkachAutor komentarza: KajaTreść komentarza: A gdzie ten masz starosta ma kask na budowie obowiązuje bhpData dodania komentarza: 15.12.2024, 22:15Źródło komentarza: Wojsko instaluje mosty na przyczółkachAutor komentarza: 123Treść komentarza: Totalna głupota, nic to nie usprawni ruchu tylko korki zwiększy. Gdzie pewnie zrobią coś podobnego jak w otmęcie na Żeromskiego i Ks Koziołka.Data dodania komentarza: 12.12.2024, 16:17Źródło komentarza: Budowa mostu tymczasowego nad Osobłogą – będzie nowe rondo w KrapkowicachAutor komentarza: 321Treść komentarza: No trudno, trzeba będzie sprzedać dom i wyprowadzić się z tego miasta...Data dodania komentarza: 12.12.2024, 06:24Źródło komentarza: Budowa mostu tymczasowego nad Osobłogą – będzie nowe rondo w KrapkowicachAutor komentarza: Waldemar Wu.Treść komentarza: Żenujące, czy my Ślązacy musimy małpować innych, czy my nie mamy własnej tożsamości? Przecież Krapkowice to nie Bawaria... a te stroje... to chyba nie śląskie tradycyjne stroje... małpi Cyrk!Data dodania komentarza: 12.12.2024, 06:06Źródło komentarza: [ZDJĘCIA] Oktoberfest w Krapkowicach: Święto piwa i tradycji bawarskiejAutor komentarza: Morawiec TeamTreść komentarza: Na Kozielskiej jest zakaz 10t masy rzeczywistej a nie DMC...Data dodania komentarza: 11.12.2024, 22:35Źródło komentarza: Budowa mostu tymczasowego nad Osobłogą – będzie nowe rondo w Krapkowicach
Reklama