Budka telefoniczna, będąca częścią artystycznej instalacji, jest alternatywą dla tradycyjnych, czasami sztampowych wycieczek z przewodnikiem. To rozwiązanie, które już w innych miastach Polski z powodzeniem przyciąga turystów w każdym wieku. Użytkownicy mogą w łatwy sposób zapoznać się z historią Gogolina, a także poznać lokalne legendy i podania, jak np. opowieść o „Zakrzowskiej Szpicy” czy „Kapliczce na Bagnie”. Budka przenosi także w świat „Utopka” oraz historii Leopolda Cassirera, jednej z najbardziej zasłużonych postaci dla rozwoju miasta. Każda z 9 nagranych historii jest krótka i dynamiczna, a nagrania trwają od 2 do 5 minut, dzięki czemu są przystępne i łatwe do odbioru.
„Materiały do budki zostały zebrane przez pracowników Wydziału Rozwoju i Promocji i w większości bazowały na materiałach z publikacji wydawanych przez gminę Gogolin i jej jednostki podległe. Część materiałów została przygotowana bezpośrednio przez wykonawcę budki na podstawie materiałów dostarczonych przez gminę. Za autorską interpretację, wyraz i ostateczny kształt materiałów, po końcowej akceptacji ze strony zleceniodawcy, odpowiadał wykonawca budki” – mówi Robert Smiatek, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji gogolińskiego urzędu.
Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 10 grudnia - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze