Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklamahttp://transport-augustyn.pl/
piątek, 29 listopada 2024 00:52
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/profile.php?id=100031786016437
Reklama
Reklama https://www.wirtualnaprosperita.pl/

Pielgrzymka do Grecji

Prawie 50 pielgrzymów wyruszyło w pogodną noc 17 maja na wspaniałą pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Byli to głównie członkowie parafii pw. św. Anny i św. Joachima z Gogolina Karłubca wraz ze swoim proboszczem ks. Stanisławem Kołodziejem, a także liczna grupa przyjaciół z parafii z Gogolina, Otmętu, Zakrzowa, Malni i Odrowąża.
Pielgrzymka do Grecji

Trasa wiodła najpierw do stolicy Serbii – Belgradu. Po mszy św. w katolickiej katedrze zwiedzano m.in. monumentalną cerkiew św. Sawy. Kolejny dzień to Skopje, stolica Macedonii, pełne pomników, odbudowujące się ze zniszczeń po wojnie bałkańskiej 1991-1995, ale też ze śladami pobytu Matki Teresy i św. Pawła. Kolejne dni to pobyt w Grecji. Pielgrzymi mogli zwiedzić Saloniki, ruchliwe i gwarne jak zwykle i kolejnego dnia Verii, gdzie msza św. celebrowana była na schodach, na których nauczał św. Paweł miejscową ludność. Pobyt nad Morzem Egejskim w Olimpic Beach wieńczył pierwszą część eskapady. A w drugiej zwiedzano przewspaniałe klasztory Meteory i zachwycano się wspaniałymi widokami, starożytne Delfy, a następnie Ateny ze słynnym Akropolem. Wszędzie spotkać można nie tylko ślady działalności św. Pawła, ale także polskie kościoły i naszych księży, którzy chętnie udzielali gościny uczestnikom pielgrzymki w swoich świątyniach i udostępniali je na msze św. Nie zabrakło także czasu na dwa greckie wieczory przy muzyce na żywo i tańce. Była także możliwość zaznać opalania i morskich kąpieli w Morzu Jońskim. Trzecia część wyprawy to zwiedzanie starożytnego Koryntu i podziwianie Kanału Korynckiego oraz arcyciekawej Bazyliki (cerkwi) św. Andrzeja w Patras, gdzie przechowywana jest czaszka i odłamki krzyża, na którym ów zawisł. Patras to ruchliwe, portowe miasto, ale i tu znajduje się polski, katolicki kościół, pod wezwaniem św. Andrzeja, wspólnego świętego dla kościoła katolickiego i grekokatolickiego. Przeprawa przez Cieśninę Patras i rejs promem do Italii wcale nie były zwieńczeniem pielgrzymki, gdyż to nastąpiło dopiero we włoskim Loreto, ze słynnym Domkiem NMP, podczas mszy św. ofiarowanej wszystkim uczestnikom wyjazdu.

Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 13 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PowiatowyTreść komentarza: To przyjdź i sam ją zbuduj. To jest duże wyzwanie logistyczne i nie jest to takie proste jak się każdemu wydaje.Data dodania komentarza: 28.11.2024, 08:59Źródło komentarza: Tymczasowa przeprawa w Żywocicach: nowy most gotowy już wkrótceAutor komentarza: PPPTreść komentarza: Czysty region to największa ściema. Miało być tanio , jest drogo . Częstotliwość wywozu segregowanych śmieci to jest żart na sali. Krapkowice zrozumiało swój błąd i już ich niema w tej eko ściemieData dodania komentarza: 26.11.2024, 15:00Źródło komentarza: Zapłacimy więcej za śmieciAutor komentarza: ArweTreść komentarza: Brakuje informacji, że ścieżkę rowerową przez Oslobloge ufundował POM Krapkowice, a zaliczkę na budowę mostu tymczasowego Prezydent Warszawy Rafał TrzaskowskiData dodania komentarza: 26.11.2024, 08:58Źródło komentarza: [ZDJĘCIA] Budowa tymczasowego mostu na Osobłodze ruszyła – powrót do normalności coraz bliżejAutor komentarza: 321Treść komentarza: Powrót do normalności? Nie będzie w tym ani grama normalności - kolejna nieprzemyślana inwestycja i pieniądze wywalone w błoto. Most postoi ze 2 -3 lata i później co? Droga do rozbiórki? Znacznie lepiej byłoby zbudować porządną drogę od Żywocic aż do błoni za zamkiem. Samochody i tak tamtędy jeżdżą, a taka droga zostałaby już na stałe, w przyszłości po wybudowaniu obwodnicy mogłaby zostać przemianowana na DDR. Co dostaniemy? Cały ruch z okolicy zostanie zwalony na drogę Krapkowicką w Żywocicach i Kozielską w Krapkowicach. Nie zdziwcie się jak mieszkańców szlag trafi i zablokują te drogi, którymi zaraz poleci sznur tirów - wirtualne ograniczenia i zakazy takie jak w Łowkowicach są nic nie warte skoro Policja ma na to wywalone i pojawia się na miejscu najwyżej 2 razy w tygodniu na parę minut.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 07:59Źródło komentarza: [ZDJĘCIA] Budowa tymczasowego mostu na Osobłodze ruszyła – powrót do normalności coraz bliżejAutor komentarza: LolTreść komentarza: Ciekawe kto bedzie budował. Szybkie wyłonienie wykonawcy. Szwagier już czekał pewnie z koparką i łopatąData dodania komentarza: 25.11.2024, 17:56Źródło komentarza: [ZDJĘCIA] Budowa tymczasowego mostu na Osobłodze ruszyła – powrót do normalności coraz bliżejAutor komentarza: boBudowniczyTreść komentarza: Mosty stawia się na przyczółkach które zazwyczaj robi się z betonu. Beton osiąga pełna wytrzymałość po 28 dniach i dopiero wtedy można podpory obciążyć projektowanym mostem, czyli licząc od dziś dopiero po 23 grudnia. a tam ani szalu***ów, ani zbrojenia, ani nasypów że o nawierzchniach drogowych najazdów nie wspomnę. No chyba że starosta Sonik ma asa w rękawie w postaci innych technologii, może nawet kosmicznych, i się do końca roku wyrobią,,, to wtedy odszczekam ale dziś idę po popcorn i bacznie obserwuję.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:09Źródło komentarza: Tymczasowy most: Minister finansów dał zielone światło
Reklama