Zasady konkursu są proste. Chodzi o to, by zaśpiewać i nagrać gogolińską „Karolinkę” w sposób niebanalny i nowoczesny. Nie bez przyczyny w ostatnim czasie w mediach społecznościowach gminy pojawiały się różnorodne wersje tej znanej pieśni ludowej. Mają one być inspiracją do wykonania własnej interpretacji.
Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik może przedstawić jedną wersję wykonania utworu „Poszła Karolinka” w dowolnej aranżacji, na podstawie oryginalnego tekstu. W konkursie mogą wziąć udział wokaliści amatorzy i profesjonaliści, soliści lub duety zameldowani na terenie powiatu krapkowickiego (od 10. roku życia).
Nagrania wokalne utworu „Poszła Karolinka” muszą być zrealizowane w formie audio-wideo, tak aby widoczna była twarz uczestnika (audio bez obrazu nie będzie brane pod uwagę). Ocenie zostanie poddany jedynie wokal, nie będą brane pod uwagę aspekty wizualne ani tło muzyczne, niemniej dopuszcza się udział akompaniatora, akompaniament własny lub śpiew a cappella. Mile widziane są nowe aranżacje w różnych gatunkach muzycznych, np. rap, reggae, disco, rock, muzyka elektroniczna.
Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 2 maja - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze