Jak tłumaczy w złożonym przez siebie piśmie, niektóre ławki są całkowicie pozbawione warstwy ochronnej, co powoduje szybkie butwienie drewna. Ławki gminne mają w dużej mierze metalowe konstrukcje, więc tylko drewniane elementy wymagają bieżącej konserwacji.
Pisemnej odpowiedzi na interpelację udzielił wiceburmistrz, Artur Gasz. W swoim piśmie wskazuje, że gmina Zdzieszowice corocznie realizuje zadania w zakresie konserwacji ławek. Dzieje się to w ramach przeglądu technicznego placów zabaw. Wówczas typowane są ławki wymagające napraw i konserwacji.
Co ciekawe, wiceburmistrz w treści swojego pisma dokonuje też interesujących podliczeń. Mianowicie w 2021 roku zostało odnowionych poprzez naprawę i konserwację łącznie 315 ławek z terenu gminy Zdzieszowice (w tym w amfiteatrze - 156 szt., w parku miejskim - 89 szt.). Zakupiono i zamontowano 10 nowych ławek, zlikwidowano 34 (w tym 17 na terenie sołectw) nienadających się do naprawy.
Z kolei w 2022 r. zostało odnowionych poprzez konserwację łącznie 129 ławek, a dodatkowo 12 ławek naprawiono, głównie na terenie placów zabaw. Niezależnie od powyższego, realizowany jest w obecnym czasie zakup i montaż 10 szt. nowych ławek oraz naprawa kolejnych 10 szt. w miejsce zdewastowanych na terenie innym niż place zabaw.
Szczegóły i więcej informacji z powiatu krapkowickiego w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 7 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze