Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklamahttp://transport-augustyn.pl/
sobota, 23 listopada 2024 19:08
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/profile.php?id=100031786016437
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Kangurowanie – czym jest i jakie może przynieść korzyści?

Krapkowicki szpital od lat prowadzi wiele działań okołoporodowych i poporodowych, które mają wpłynąć na komfort pacjentek, ale też sprawić, że moment narodzin będzie zapamiętany, jako szczęśliwy i bezpieczny. Między innymi, dlatego lekarze, pielęgniarki i położne wspierają rodziców w kontakcie „skóra do skóry” zarówno po porodzie naturalnym, jak i po cięciu cesarskim.
Kangurowanie – czym jest i jakie może przynieść korzyści?

Dotyk i ciepło rodziców warunkuje prawidłowy rozwój psychosomatyczny dziecka. Zaspokojenie jego emocjonalnej potrzeby bliskości i kontaktu z drugim człowiekiem ma realny wpływ na rozwój maluszka w przyszłości. Bodźce dotykowe są też dla noworodka źródłem informacji o otaczającym go świecie. Warunkują poczucie bezpieczeństwa co jest bardzo potrzebne, aby pomóc noworodkowi szybciej zaadoptować się w nowym dla niego środowisku oraz zniwelować stres związany z porodem.

W krapkowickim szpitalu bezpośrednio po porodzie naturalnym noworodek umieszczany jest na brzuchu mamy i jeśli nie występują żadne przeciwwskazania pozostaje na nim dwie godziny. 

Z kolei po cięciu cesarskim, istnieje możliwość kangurowania noworodka przez ojca dziecka na oddziale Położniczo-Noworodkowym, gdzie wspólnie oczekują na przyjazd mamy. Po zakończonej operacji cięcia cesarskiego pacjentka dołącza do partnera przytulającego dziecko i kontynuuje kontakt „skóra do skóry”, w trakcie którego następuje też pierwsze karmienie piersią.

Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 21 maja - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Alex 25.05.2024 12:56
Bylam . Miałam cesarskie cięcie w 2022 r Nie jest tak ładnie, pięknie i kolorowo. Każdy ma inne doświadczenia podczas pobytu w szpitalu. Ja za dobrze nie wspominam .

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.P.Treść komentarza: Tak.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 16:37Źródło komentarza: Radny z promilami?Autor komentarza: ObiektywTreść komentarza: Czyżby to był radny Łukasz J. z Dąbrówki G.? Jedyny w wieku 42 lat... Sprawa powinna być pokazowa i poza odsiadką dołożyć dożywotni zakaz pełnienia fu***cji publicznych.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 12:34Źródło komentarza: Radny z promilami?Autor komentarza: GrześTreść komentarza: Co za bełkot... sprawdź trzeźwość zanim ponownie coś opublikujesz.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 09:09Źródło komentarza: GDDKiA: Most na Osobłodze szybko nie powstanieAutor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Bieda jak h w tym opolu coś wam powiem mamy najdroższe paliwo w krapkowicach złodzieje nas okradają płacimy podatki a ta banda nie umie nawet zasypać dziury niech przemalują nas do Śląskiego województwa!!Data dodania komentarza: 20.11.2024, 21:17Źródło komentarza: GDDKiA: Most na Osobłodze szybko nie powstanieAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Nie rozumiem budowlańców dróg. Ja bym przywióż dwie wywrotki kamienia i zasypał dziurę. była by przejezdna droga. Po czasie jak przęsła by były gotowe to zamknął bym do remontu wysypany odcinek drogi.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 10:20Źródło komentarza: GDDKiA: Most na Osobłodze szybko nie powstanieAutor komentarza: 321Treść komentarza: Ta tymczasowa przeprawa to będzie dramat jeżeli nie zostanie jakoś zabezpieczona przed tirami. Każdy wie jak sprawa wygląda w Łowkowicach - mimo zakazów codziennie przejeżdżają tam dziesiątki tirów. Policja ma na tą sprawę mocno wywalone, pojawią się raz na tydzień i zadowoleni, a tirowcy nadal z premedytacją łamią prawo.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 07:20Źródło komentarza: GDDKiA: Most na Osobłodze szybko nie powstanie
Reklama