- Jesteśmy na ostatniej prostej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Jak więc ocenia Pan swoją pracę posła na Sejm RP IX kadencji?
- Na pewno to były trudne 4 lata nie tylko ze względu na złe rządy PiS, ale na okoliczności, z jakimi musieliśmy się zmierzyć. Mam na myśli pandemię i inwazję Rosji na Ukrainę. W jednym i drugim przypadku od początku z pełnym zaangażowaniem podejmowałem różnego rodzaju działania. Jeżeli chodzi o Covid-19, to oprócz zwracania uwagi na kwestię dostępu obywateli do opieki medycznej, możliwości wykonywania bezpłatnych testów czy wyposażenia placówek w niezbędne sprzęty ze względu na nowe wyzwania, organizowałem i koordynowałem dostarczanie ponad 30 tysięcy maseczek i kombinezonów do opolskich szpitali. Natomiast w przypadku pomocy humanitarnej włączałem się w działania zarówno tutaj, na miejscu, w Centrum Pomocy Uchodźcom, dostarczając żywność i odzież, a także współorganizując konwoje do Ukrainy. Byłem między innymi w Łucku, Żytomierzu, Samborze, Lwowie czy Winnicy, łącznie przekazując 30 ton darów. Trudno to rozpatrywać w kategoriach sukcesu, to raczej przykład gotowości do działania. Staram się to potwierdzać również w pracy parlamentarnej.
- W takim razie na czym poza wymienionymi tematami skupiła się Pana praca parlamentarna?
- Na ten moment złożyłem 568 interpelacji, wśród których znalazł się między innymi temat katastrofy ekologicznej na Odrze. W sprawie tej skierowałem też wniosek do NiK-u. Oprócz tego bliskie mi są tematy związane z infrastrukturą drogową i kolejową, bo tym zajmowałem się, pracując jeszcze w samorządzie województwa opolskiego. Dlatego szereg interpelacji dotyczy między innymi inwestycji lokalnych w zakresie budowy obwodnic czy kluczowych dróg. Oprócz tego aktywnie działam też w komisjach sejmowych, w tym w Komisji do Spraw Kontroli Państwowej, a także w zespołach parlamentarnych, w tym między innymi w Parlamentarnym Zespole ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego w Polsce. Przemysł ten nadal wyznacza kierunki i dynamikę rozwoju gospodarczego naszego regionu. Świetny przykład stanowi działająca na terenie powiatu krapkowickiego Cementownia Górażdże będąca liderem w produkcji krajowej i europejskiej. Jako swój osobisty sukces traktuję natomiast frekwencję na sejmowych głosowaniach, która jest na ten moment najwyższa spośród wszystkich posłów z województwa opolskiego i wynosi 99,39%.
- To teraz porozmawiajmy o tym, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Kampania wyborcza powoli się rozpędza, czego przykładem może być chociażby wizyta parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej w powiecie krapkowickim przed trzema tygodniami. Jaki jest więc plan na zwycięstwo?
Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 16 maja - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze