Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 09:07
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://dlarodziny.opolskie.pl/2024/07/12/opolska-karta-rodziny-i-seniora-jest-z-wami-10-lat/
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Bawią się, uczą, rozwijają…

Najmłodsi mieszkańcy gminy Gogolin w wieku do 4 lat mogą korzystać z zajęć edukacyjno-zabawowych, w których uczestniczą wraz z rodzicami i animatorami. Tańczą, śpiewają, wspinają się, a także taplają w kisielu, bawią trocinami, ziarnkami grochu czy makaronem…
Bawią się, uczą, rozwijają…

Autor: GOK Gogolin

Animacje pod nazwą Grupy Zabawowe dla Rodziców prowadzą instruktorki Gminnego Ośrodka Kultury, natomiast ich organizatorem jest Centrum Usług Społecznych w Gogolinie. Innowacyjne zajęcia realizowane są przy wsparciu finansowym z Europejskiego Funduszu Społecznego. Trwają już od 1 kwietnia, przy czym realizowane są w kolejnych edycjach, z których każda trwa po 3 miesiące. W sumie ma w nich wziąć udział 30 rodzin: na zajęcia przychodzi rodzic bądź opiekun prawny wraz z pociechą (lub dwoma). W trakcie zajęć dzieci mogą robić wiele rzeczy, których w domu większość rodziców raczej robić nie pozwala: m.in. hałasować czy brudzić, czyli… poznawać świat i własne możliwości. Ważna jest także integracja: część dzieci nie uczęszcza jeszcze ani do żłobka, ani do przedszkola, więc jest to dla nich dobra okazja do nauki współdziałania z rówieśnikami. Najmłodsi liczą sobie zaledwie rok życia. Cykliczne, trwające 2 godziny tygodniowo zajęcia w grupach dają też możliwości wymiany doświadczeń rodzicom. Korzyści z zajęć jest wiele:

- Głównym elementem tych zajęć jest zabawa, a obecność rodziców daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa – mówi Aurelia Nocoń, koordynator indywidualnych planów usług społecznych. – Zajęcia są ogólnorozwojowe i obejmują takie obszary jak rozwój umiejętności społecznych, wzrost autonomii i samodzielności w prostych czynnościach i zadaniach, naukę współpracy i dzielenia się, interakcję z innymi dziećmi i rodzicami w bezpiecznym otoczeniu. Wspierają u dzieci motorykę małą i dużą, rozwijana jest percepcja słuchowa i wzrokowa, samo uczestnictwo w nowych doświadczeniach też dużo daje.

Szczegóły i więcej informacji z powiatu krapkowickiego w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 20 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: marudaTreść komentarza: Prośba tyko o przeprawę do Krapkowic z Żywocic bo męczarnia do Krapkowic przez Kłodnicę choćby do lekarza jest mocno frustrująca.Data dodania komentarza: 19.09.2024, 13:08Źródło komentarza: Pierwszy duży transport darów dotarł do KrapkowicAutor komentarza: OnnTreść komentarza: Dziękuję za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc.Data dodania komentarza: 18.09.2024, 23:29Źródło komentarza: Pierwszy duży transport darów dotarł do KrapkowicAutor komentarza: ssqfsfsfTreść komentarza: Czy to ma logistyczny sens? Rozumiem spontaniczną chęć niesienia pomocy, ale realne koszty i zaangażowanie kilku osób. Może to można zrobić efektywniej? To nie zarzut, ale pytanie.Data dodania komentarza: 18.09.2024, 23:24Źródło komentarza: Pierwszy duży transport darów dotarł do KrapkowicAutor komentarza: HipokrytTreść komentarza: Godzine temu napisałem komentarz i gdzieś jest?Data dodania komentarza: 18.09.2024, 23:00Źródło komentarza: Pierwszy duży transport darów dotarł do KrapkowicAutor komentarza: HipokrytTreść komentarza: Ciekawostka, w sieci marketów stał kosz na dary do braci ukraincow, teraz stoi kosz na dary dla powodzian, co ciekawe dla braci ukraincow kosz był lepiej i bogaciej wypełniony niż dla rodaków dotkniętych klęską powodzi.DlaczegoData dodania komentarza: 18.09.2024, 22:09Źródło komentarza: Pierwszy duży transport darów dotarł do KrapkowicAutor komentarza: Opola***aTreść komentarza: Rozumiem, że datki zebrane na poszczególnych mszach doży***owych zostaną w całości przekazane na pomoc powodzianom..Data dodania komentarza: 18.09.2024, 14:31Źródło komentarza: Najbliższe imprezy zostają okrojone oraz odwołane
Reklama