Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 17 maja 2024 13:02
Przeczytaj:

Mają to!

Młodziczki PV Volley Krapkowice wygrały drugoligowy turniej w Brzegu i wywalczyły prawo udziału w rozgrywkach I ligi. To największe, jak do tej pory, osiągnięcie krapkowickich siatkarek w tej kategorii wiekowej.
Mają to!

W brzeskich zawodach, oprócz zespołu trenera Roberta Malka wystąpiły jeszcze: AS Zaksa Kędzierzyn-Koźle oraz gospodynie z UKS I LO Brzeg. Jako pierwsze „pod topór” naszych siatkarek trafiły brzeżanki. Po pierwszej partii to miejscowe miały powody do radości triumfując do 20. Dwa kolejne sety padły już łupem drużyny z Krapkowic, która najpierw wygrała 25-21, by zakończyć rywalizację w tie-breaku zwycięstwem 15-10. Zacięty, ale tylko w pierwszym secie był pojedynek z ZAKSĄ. Krapkowiczanki przegrywały w nim już 19-24 i od wygranej kędzierzynianki dzielił już tylko punkt. Dobra zagrywka i obrona w wykonaniu dziewcząt z Krapkowic pozwoliły im odrobić straty z nawiązką, a siedem zdobytych punktów z rzędu przyniosło wygraną 26-24.  Set numer dwa był już popisem PV Volley, który rozbił rywalki do 17. Pierwsza liga w kolejnym turniejowym rozdaniu z udziałem naszej drużyny stała się więc faktem. – Cieszymy się z historycznego awansu naszej pierwszej drużyny młodziczek do najlepszej trójki w województwie opolskim. To spore osiągnięcie, na które moje podopieczne ciężko pracowały. Teraz czas na odpoczynek i przerwę w rozgrywkach z uwagi na ferie zimowe. Do ligi wracamy 4 lutego – zaznaczał Robert Malek.

Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 16 stycznia - e-wydanie dostępne tutaj.