Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 17 maja 2024 09:45
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.cichontransport.eu/oferta.html
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

SONDA TYGODNIKA

Młodzieżowym słowem roku 2023 w plebiscycie PWN zostało słowo „rel”. W środowisku młodzieżowym uchodzi ono za powszechnie znane i używane w celu wyrażenia aprobaty dla tego, co mówił przedmówca. Zapytaliśmy uczniów szkół średnich z Krapkowic, czy wiedzą, że słowo „rel” jest młodzieżowym słowem roku 2023, czy go używają oraz czy tego typu słowa ich zdaniem ubogacają język polski.
SONDA TYGODNIKA

Adam
Myślałem, że młodzieżowym słowem roku 2023 jest „sigma” albo „oporowo”. Nie wiedziałem, że to akurat „rel”, ale znam to słowo, używamy go generalnie wtedy, kiedy się z czymś zgadzamy i mówimy, że tak jest.

Florian 
Według mnie młodzieżowym słowem roku 2023 zostało „oporowo”. Słowo „rel” znam, ale prawie w ogóle go nie używam, jest mi to po prostu niepotrzebne. Słowo „oporowo” akurat w moim słowniku bardzo często występuje. Używa się go, kiedy np. jakaś robota idzie bardzo ciężko, wtedy jest „oporowo”, czyli jest opór. A słowa „rel” używamy chyba wtedy, kiedy przyznajemy komuś rację. Takie słowa jak „rel” czy „oporowo” trochę ubogacają język polski, dlatego że co roku powstają jakieś nowe słowa. 

Wiktoria i Wiktoria 
Nie wiedziałyśmy, jakie jest młodzieżowe słowo tego roku. Myślałyśmy, że to „essa”, ale jednak „rel”. Znamy to słowo. Oznacza ono, że coś jest prawdziwe. Używamy go, jak chcemy potwierdzić czyjeś słowa albo jakiś fakt. Naszym zdaniem młodzieżowe słowa ubogacają język polski, bo łatwiej jest nam się dzięki nim komunikować.

Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 12 grudnia - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama